Intro aneb proč tu vlastně jsem


    Tenhle web samozřejmě slouží k propagaci Birem, mého chovu a ke sdílení fotek těch nejroztomilejších koťátek. Zároveň bych ho chtěla využít i jako sdílení mých zkušeností, jaké to je být chovatel ze všech úhlů, které mne samotnou na začátku zajímaly a o kterých jsem neměla ani tušení.
Ještě před tím, než můžu začít psát o svých začátcích s chovem je potřeba nastínit, co mě k tomu rozhodnutí vlastně vedlo.

    Už od malinka jsem milovala zvířátka a doma jsme měli dva pejsky a kočičku. Každý sourozenec tak měl svého mazlíčka. Vždycky jsem byla spíše milovník psů (dog person), ale jak se člověk s věkem mění a vyvíjí, zjistila jsem, že kočky jsou mi bližší. Jsou nezávislé, samostatné, nenechají se “opít rohlíkem” a věnují se vám pouze pokud vás opravdu milují anebo mají náladu. Zároveň jsou i velice chytré, vynalézavé a mají svou povahu a osobnost, kterou ne každý dokáže zvládnout a akceptovat.

    Nepamatuju si přesně, kdy jsem se se s Birmami setkala poprvé, ale asi i trochu podvědomě jsem tušila, že to je plemeno přesně pro mne. Na první pohled jsem se zamilovala do pomněnkově modrých očí a bílých ponožek. Jejich povaha a inteligence je dotváří do perfektního nadýchaného společníka. Musela jsem ji mít doma. Moje první kočička Gizem byla úžasná a dokázala mi, že tohle plemeno je pro mne perfektní volba. Přesně vystihovala birmí povahu - přátelská, společenská, hravá, upovídaná, byla neuvěřitelně chytrá a úžasný společník. Věděla jsem, že Birma je a už napořád bude moje plemeno. Bohužel nám nebylo souzeno být spolu dlouho. Její ztráta mě hluboce ranila. Když přišel čas, chtěla jsem to místo vyplnit něčím, co by mi dělalo radost a dávalo smysl. Chtěla jsem, aby i ostatní mohli poznat, jak jsou Birmy úžasná stvoření a kolik lásky umí dát. Rozzáří vám život a rozhodně se s nimi nikdy nenudíte!

    A tak se zrodila myšlenka na chovatelskou stanici. Po třech letech jsem se dočkala kočičky, která je vhodná k chovu a bude maminkou našich koťátek. Jmenuje se Ulania Ryve Nostra, CZ, ale říkáme jí Ferrinka.

    Bylo zapotřebí načíst si všechny možné články, stanovy, pravidla a poučky, abych měla jistotu, že mé rozhodnutí není pouze chvilkové pobláznění, ale zodpovědný přístup.
Takové byly počátky Rina Terrya. Vítejte na našich stránkách a nechte se okouzlit.


Přeji příjemné počtení. Budu ráda za vaši zpětnou vazbu.

VAŠE KATT